בית חולים וולפסון
בית חולים וולפסון

חזר לחיים: לאחר חודש במצב קשה התעורר חולה הקורונה בן ה-45

במשך חודש עקבו בדאגה תושבים רבים מבת ים אחר מצבו של תושב העיר שאושפז במצב קשה. בסוף השבוע אחרי שהצוות הרפואי של בית החולים וולפסון נלחם על חייו הוא שב להכרה ונפגש עם אשתו

פורסם בתאריך: 20.4.20 13:41

לאחר 29 ימים שהיה מורדם ומונשם, התעורר חולה הקורונה שמעון ששון בן ה-45 מבת ים. הוא נגמל ממכשיר האקמו ומתקשר עם סביבתו, כאשר אשתו, שגם החלימה מקורונה, נמצאת לצידו.

לפני כחודש אושפז ששון, בן 45 וללא מחלות רקע, במחלקת הקורונה של בית החולים וולפסון, כשהוא במצב קשה. ששון נבדל משאר החולים הקשים, מפאת גילו הצעיר והעובדה כי לא נשא עמו מחלת רקע. רבים מתושבי בת ים עקבו בדאגה אחר מצבו.

זמן קצר אחרי אשפוזו חלה הדרדרות במצבו, והוא חובר למכונת לב ריאה (אקמו). לאחר שהיה על סף מוות התייצב מצבו לאחר שטופל על ידי הצוות הרפואי במחלקה בהובלת ד"ר זיו רוזמן, ד"ר חגי דקל וד"ר אריה סורוסקי.

ד"ר חגי דקל, מנהל המחלקה לניתוחי לב-חזה וראש צוות האקמו בוולפסון מסר: "לבית החולים יש ניסיון עשיר מאד בשימוש במכשיר האקמו בילדים ובמבוגרים שזקוקים לחיבור למכשיר אחרי ניתוח לב".

"אנחנו שמחים שאנו יכולים להשתמש בכל הידע והניסיון הרב שצברנו עכשיו במשבר הקורונה ולהציל חולים שנזקקים למכשיר ובעצם להציל את חייהם. אנו גם שמחים מאוד כשאנו נקראים ויוצאים עם צוות מיוחד לבתי חולים אחרים, ללא מכשיר אקמו לחבר גם שם חולים לאקמו ולהביאם להמשך טיפול אצלנו בוולפסון. חשוב לציין שהחיבור למכונת האקמו דורש עבודת צות עם טכנאי מכונת לב ריאה ואחיות חדר ניתוח. ללא עזרתם ויכולתם המקצועית לא היינו יכולים להפעיל את מערך האקמו המפותח כל כך שלנו".

ד"ר אריה סורוקסקי, מנהל המחלקות לטיפול נמרץ בוולפסון, אמר: "כעת כשהוא בהכרה מלאה ונושם בכוחות עצמו ללא שום תמיכה נשימתית אני רוצה להוקיר תודה לרופאים הנפלאים מהמחלקה לטיפול נמקץ שטיפלו בו: ד"ר יוליה חייפץ, ד"ר גירש זהבה, ד"ר בוריס רוזבסקי ולכל הצוות הנפלא בבית החולים".

ד"ר זיו רוזמן, רופא בכיר במחלקות לטיפול נמרץ בוולפסון, סיכם: "אני מאושר שכל העבודה הקשה הביאה להצלת חיים. אלו הרגעים והמקרים שזוכרים לכל החיים ונותנים לנו כח ומוטיבציה להמשיך לעסוק ברפואה למרות השעות הארוכות והלחצים המתמשכים שאנו חווים".

תגובות

אין תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות