דור חדש של מאמנים בבת ים. צילום: שלום אלבזנ
דור חדש של מאמנים בבת ים. צילום: שלום אלבז

המאמנים הצעירים: תכנית חדשה של החלוץ תחל לפעול בבת ים

בתכנית החדשה ישתתפו 60 ילדים, היא תתבצע בחטיבה העליונה ותקנה יחידת בגרות בסיום התיכון

פורסם בתאריך: 30.3.23 11:24

אחרי שפרויקט "מחויבות אישית" של ארגון "החלוץ – חינוך דרך ספורט", נוסה בתחילה כפיילוט במספר יישובים, בארגון פועלים לקדם את השלב הבא של התוכנית, הפעם בשלוש ערים שונות במקביל – תל אביב, בת ים ואשקלון. זאת בשיתוף פעולה עם "קרן עזריאלי", קרן פילנתרופית הפועלת לחיזוק החברה הישראלית באמצעות קידום החינוך, המחקר, החברה והאומנות.

בתוכנית החדשה ישתתפו 60 ילדים, היא תתבצע בחטיבה העליונה (כיתות י'- י"ב), ותקנה יחידת בגרות בסיום התיכון. במסגרת הפרויקט, התלמידים מתנדבים ומקבלים הזדמנות לשמש כעוזרי מאמן בחוגי הכדורגל במתנ"סים ברחבי העיר ולהדריך את הדור הצעיר (מילדים בגן חובה ועד כיתות ד'). החידוש הפעם הוא שהילדים המצטיינים והמתמידים בכל עיר יישלחו מטעם "החלוץ" וללא עלות לקורס מאמן קהילתי במכון וינגייט, שם יזכו לתעודת מדריך רשמית.

רכז הפרויקט, עומר שובלי: "מדובר בפעילות ייחודית שלא נמצאת בשום מקום אחר בארץ. אנחנו הראשונים והחלוצים בזה. המטרה בסופו של דבר היא לתת מענה לבני נוער דרך העצמה והדרכה אישית וכמובן לגרום להם להפסיק ולהתמכר למסכים ולעשות עוד פעילות ספורטיבית וחינוכית. יש פה מצב של ווין-ווין, הילדים יקבלו עוד עין בוגרת שתלווה אותם באימון. המדריכים יזכו לעוזר והרשויות מקבלות תכנית מסודרת למחויבות אישית, בו אותו נער מלווה מהרגע הראשון".

"מקרן עזריאלי נמסר: "תכנית 'ספורט למען שינוי חברתי' של קרן עזריאלי מאגדת תחתיה קואליציה של עמותות הפועלות לקידום החברה בישראל במגוון תחומים שהמשותף שלהם הוא שימוש בערכי הספורט כמנוע חינוכי-חברתי. העמותות החברות בקואליציה נפגשות אחת לחודשיים לפעילות משותפת הכוללת הרצאות ומפגשים עם אנשי מקצוע בתחומים הרלוונטיים לקידום ופיתוח העמותה ובמקביל מקדמות מיזמים משותפים יחד. אנו גאים לתמוך בפעילות עמותת "החלוץ" המשלבת פעילות התנדבותית של בני הנוער במקביל להכשרתם כעוזרי מאמן כדורגל הפעילים בקהילה ומברכים את כל העוסקים במלאכה".

מייסד החלוץ, עומר ליבנת: "החיבור בין הנוער לילדים תורם רבות לכל הגורמים. בני הנוער מתנדבים בקהילה שלהם ותורמים מזמנם ומקבלים הכשרה של מאמנים צעירים. מנגד, הילדים זוכים לדמות בוגרת משמעותית בנוסף למאמן, וליחס אישי יותר ומי יודע, אולי מכאן יצמח המאמן הבא".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות