מיזם בובות דאגה לזכרו של סגן עידן בלוי ז"ל, צילום עיריית בת-ים
מיזם בובות דאגה לזכרו של סגן עידן בלוי ז"ל, צילום עיריית בת-ים

לזכרו של סרן עידן בלוי ז"ל: גמלאיות העיר סרגו "בובות דאגה" לילדים בבית החולים

שמחה מוסטקי, סבתו של עידן, הובילה את הפרויקט של סריגת הבובות לזכרו של עידן ז"ל, שהיה קצין קשר של גדוד 13 בחטיבת גולני ונפל בקרב במוצב נחל עוז ב-7 באוקטובר

פורסם בתאריך: 12.3.24 07:30

סגן עידן בלוי ז"ל, צילום עיריית ראשון לציון

סרן עידן בלוי ז"ל, צילום עיריית ראשון לציון

סורגים לזכרו: מאה "בובות דאגה" שנסרגו על ידי תושבות רובע רמת הנשיא בבת-ים, גמלאיות העיר, נתרמו למחלקת הילדים בבית החולים וולפסון, לזכרו של סרן עידן בלוי ז"ל אשר נפל בגבורה בקרב במוצב נחל עוז ב7 באוקטובר. עידן ז"ל, היה קצין קשר של גדוד 13 בחטיבת גולני.

 

שמחה מוסטקי, סבתו של עידן, הובילה את הפרויקט של סריגת הבובות והחליטה לעשות זאת לזכרו של עידן, נכדה היקר שנלחם בגבורה בשבת השחורה. "בובת דאגה היא בובת קטנה וצבעונית המקובלת בגוואטמלה, שעל פי המסורת של בני המאיה, נוהג הילד המתקשה להירדם לספר את דאגותיו לבובה הקטנה, כך יעסיקו הדאגות את הבובה במקומו ושנתו לא תופרע. כך גם בבוקר, אותה הבעיה לא תטריד את הילד", היא סיפרה.

 

מנהלת קהילת רובע רמת הנשיא בבת-ים, ליזה מורר: "מדובר ביוזמה מקסימה שהגיעה מהגמלאיות שלנו, בה בחרנו להנציח את עידן בלוי ז"ל, נכדה של תושבת הרובע שמחה מוסטקי. הבובות הגיעו לבית החולים וולפסון למחלקת הילדים, והיה מרגש מאוד לראות המחווה הזו".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

-->
🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות