הדרכה של ארגון ידידים לאנשי אגף הפיקוח, צילום: אגף הדוברות, ארגון ידידים
הדרכה של ארגון ידידים לאנשי אגף הפיקוח, צילום: אגף הדוברות, ארגון ידידים

יותר ילדים ננעלים ברכבים: אנשי ידידים העבירו הדרכה לאנשי הפיקוח של העירייה

פקחי עיריית בת ים עברו הדרכה מקצועית בחילוץ ילדים מרכב נעול על ידי ארגון ידידים. מנהל סניף ידידים: "המטרה היא שבכל ניידת פיקוח עירוני תהיה ערכה ייעודית לפתיחת רכב נעול"

פורסם בתאריך: 3.4.23 09:46

בתקופה האחרונה אנו עדים לעליה במספר המקרים בהם ילדים קטנים ננעלים בשגגה ברכב, לרוב לעיני הוריהם, וזאת כתוצאה ממנגנוני נעילה אוטומטיים המותקנים ברכבים החדשים. הדבר מהווה סכנת חיים, ועל כן חשוב שהחילוץ יהיה מהיר ומקצועי, ובצורה בטוחה. ארגון "ידידים – סיוע בדרכים" מגיש עזרה (שאינה רפואית) בדרכים ובבתים במהלך כל שעות היממה, למעט שבתות ומועדי ישראל. בין היתר מתמחים מתנדבי הארגון בסיוע בפתיחת רכבים נעולים באמצעות ציוד ייעודי ומקצועי, וללא גרימת כל נזק לרכב.

השבוע, ביוזמה משותפת של עיריית בת ים וארגון ידידים סניף בת ים, הועברה הדרכה מקצועית לאנשי יחידת הפיקוח בנושא סיוע חירום לפתיחת רכב נעול. היוזמה הועלתה מתוך רצון ואפשרות להשתמש בזמינותם של פקחי הפיקוח העירוני, המסיירים בניידות השיטור ברחבי העיר, וזמינים לתת מענה גם לפניות בנושא ילדים שננעלו ברכב, המתקבלות במוקד ידידים או במוקד העירוני.

ההדרכה התקיימה במתחם אגף הפיקוח, ברחוב חשמונאים בבת-ים, והועברה על ידי מתנדבי ידידים מהסניף המקומי: ליאור לוי – אחראי מתנדבים בסניף, דורון זאדה ואהרון קריכלי. בהדרכה נטלו חלק עשרות פקחי ופקחיות מאגף הפיקוח של העירייה, שקיבלו הדרכה ייעודית ומעשית, שתשמש אותם בסיוע חילוץ ילד מרכב נעול.

 

מנהל סניף בת ים – חולון בידידים, מוטי עמר, הסביר: "זו יוזמה מבורכת שהיא חלק משיתוף פעולה של הארגון שלנו עם העירייה ועם אגף הפיקוח העירוני. אנו שמחים לשתף את הידע המקצועי ואת הניסיון שצברנו, מתוך רצון שפעולה זו יכולה להציל חיים. ברצוני להודות למנהל האגף מיקי סלוניקו, וסגנו מיקי משיח, על הנכונות וההירתמות ליוזמה. אנשי הפיקוח רכשו ידע מקצועי שבטוחני שיסייע בעת חירום. המטרה היא שבכל ניידת פיקוח עירוני תהיה ערכה ייעודית לפתיחת רכב נעול, שתשמש את הפקחים שעברו הדרכה מקצועית".

מוקד ידידים זמין 24 שעות במספר הטלפון 1230. מוטי אומר: "ראוי שלכל תושב יהיה בנייד את מספרי הטלפון של מוקד ידידים. התושבים מוזמנים ליצור קשר, ומתנדבי הסניף ישמחו לסייע במגוון מקרים, כגון פנצ'ר, הנעה, שאיבת בנזין או סולר שתודלקו בטעות, חילוץ ממעלית תקועה, משיכת רכב שמתחפר או נתקע בחולות, וכמובן גם חילוץ ילד מרכב נעול".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות