כיתת בית ספר בבת ים
כיתת בית ספר בבת ים

ערוכים לפתיחת שנת הלימודים

עיריית בת-ים ביצעה שיפוצים במהלך חודשי הקיץ ב-23 גנים ו-36 בתי ספר ברחבי העיר במטרה לפתוח את שנת הלימודים בצורה מוצלחת, איכותית ובטוחה

פורסם בתאריך: 23.8.22 16:23

עיריית בת-ים שמה לה למטרה לפתוח את שנת הלימודים הקרובה ברגל ימין ובצורה נעימה ובטוחה לתלמידי העיר, על כן ביצעה במהלך חודשי הקיץ עבודות נרחבות של שיפוץ, חידוש ושדרוג של מוסדות החינוך בעיר בהשקעה של 25 מיליון שקל כדי לשפר את איכות החיים של תלמידי העיר בכ-59 מוסדות חינוך שונים בעיר. זאת במקביל לפתיחת שני מתחמי גנים חדשים האחד ברחוב דב הוז ובו 5 גנים המיועדים לילדי החינוך המיוחד והשני ברחוב שרת ובו 3 גנים ומעון סה"כ 9 גנים חדשים.שיפוצי הקיץ הינם חלק מתכנית העבודה השנתית, שגובשה על ידי מנהל החינוך והצוותים המקצועיים, לאחר ביצוע סקר צרכים וסיורים בשטח בכל מוסדות החינוך. התכנית גובשה במטרה לספק את כל הכלים והתשתיות הדרושות לפתיחת שנת הלימודים בצורה הטובה ביותר בדגש על שיפור סביבת הלמידה, שיפור המרחב הציבורי והקפדה יתרה על בטיחות התלמידים בכל המוסדות. כל זאת בשיתוף פעולה הדוק עם וועד ההורים העירוני.

ב-11 מוסדות בעיר בוצעו שיפוצים נרחבים: שיפוצי עומק בהם מוחלפות תשתיות המבנה ומשודרגים חללים מרכזיים משלב תשתית המבנה: גן סיפון האונייה, גן חוף סלע, גן נתיבי הים, גן נמל, גן כנרת, גן אגם, בי"ס רמות, בי"ס חשמונאים, בי"ס בן-גוריון, בי"ס אורט רמת יוסף ובית ספר שרת (באורט רמת יוסף ובשרת בוצעו שדרוגים של מגרשי הספורט, הצללות ענק מעל מגרש הספורט ותאורה לפעילות אחה״צ לתושבי הסביבה). כל זה בנוסף לשדרוג המתקנים, הגינות בהקפדה יתרה על דגשי הבטיחות.

בנוסף, במוסדות חינוך רבים בוצעו עבודות שדרוג לפי הצרכים הייחודיים הנבדקו מראש: עבודות תשתית של חשמל, מים וביוב, שיפוץ וחידוש חדרי לימוד ומעבדות, חידוש הגינה והחצרות, אולמות ושטחי פנאי, תיקון מפגעים בטיחותיים והסרת מסוכנות.

בוצעה עבודת גידור להקלה על בטחון התלמידים, עבודות ריצוף נרחבות, התקנת תאורה חכמה, הסדרת והוספת חדרי שירותים נוספים, עבודות גינון והצללות בשטחי פנאי וספורט ובמספר מוסדות בעיר בוצעו עבודות התאמה לתלמידי החינוך המיוחד, על מנת להבטיח השתלבות איכותית ובטוחה מהיום הראשון; גן גלים וגן בריזה.

בנוסף, נכללים בשיפוץ גם מוסדות הפועלים בשיטת החינוך המונטוסרי שהורחבה בשנתיים האחרונות בעיר וזוכה לביקוש רב: גן פלמינגו וגן אשד עברו שיפוץ, נכנסו בהם אלמנטים ומתקנים אשר מותאמים לשיטת החינוך המונטסורית.

צביקה ברוט, ראש העיר: "לקראת שנת הלימודים, גויסו כל הצווים המקצועים בעיר לתת מענה נרחב וחסר תקדים בתקציבי ענק להקמת מוסדות חדשים, שיפוץ, הרחבה, הסדרה ותיקונים בעשרות מוסדות בעיר- בישתוף מלא עם וועד ההורים ומוסדות החינוך. אנו ממשיכים כל העת לשפץ ולחדש בעבור תלמידי וילדי העיר בכדי ששנת הלימודים הבאה עלינו לטובה תתחיל ברגל ימין כשתלמדינו מקבלים את התשתית הלימודית האיכות ביותר, הנוחה והבטוחה. זאת לצד ההשקעה בתוכניות חינוכיות חדשניות."

אלי יריב, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך: "בחודשים האחרונים בוצעו עבודות חסרות תקדים לשיפוץ וחידוש מוסדות החינוך בעיר בהשקעה של משאבים רבים בכדי להבטיח ששנת הלימודים תפתח בצורה חלקה, ותלמידי העיר יוכלו להנות מסביבה ראויה, נעימה איכותית ונחה. שתהיה שנה מוצלחת!"

יודפת אפק ארזי, מנכ"לית העירייה: "תלמידי וילדי בת-ים יפתחו את שנת הלימודים הקרובה, במוסדות שעברו שיפוצים נרחבים בהשקעה ענקית. החל משלב התשתיות, חצרות חדשים, ריהוט איכותי וכל מה שנדרש  על מנת לשפר את הסביבה הלימודית שתהיה ברמה הגבוהה ביותר. תודה גדולה לצוותים המקצועיים שעובדים ללא הפסקה".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות