תושבי בת ים – אל תפספסו הזדמנות להשפיע על העתיד

בימים אלה מבצעת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) את מפקד האוכלוסין 2022. צביקה ברוט, ראש עיריית בת ים: "קורא לכל התושבים הנדגמים להשיב על השאלון באתר ולהשפיע על חייהם, השבה על השאלון תסייע לשפר את איכות חיי תושבי צפת בעשור הקרוב. המשיבים באתר יקבלו שובר מתנה".

פורסם בתאריך: 24.5.22 12:53

באפריל 2022 החל מפקד האוכלוסין השביעי של מדינת ישראל. מפקד אוכלוסין נערך בממוצע אחת לעשור ובו נאספים נתונים דמוגרפיים- חברתיים על כל החברה הישראלית.כשבעה אחוזים מכלל תושבי המדינה ובתוכם כשבעה אחוזים מתושבי בת ים נבחרו להשתתף במפקד האוכלוסין.  לפי הנתונים המעודכנים ביותר בלמ"ס, תושבים רבים מבת ים עדיין לא השיבו למפקד האוכלוסין. צביקה ברוט, ראש עיריית בת ים מסר כי "נגיע במהירות להיות בין הערים המובילות בארץ באחוז המשיבים למפקד, אני קורא לתושבי העיר להשיב ולקבל שובר מתנה בשווי 75 ₪ למשיבים דרך אתר האינטרנט".

תוצאות המפקד משמשות את מקבלי ההחלטות ואת קובעי המדיניות ברמה הארצית והמקומית לקבלת החלטות מבוססות נתונים המשפיעות על חיינו כמו: פתיחת מסגרות חינוך, פיתוח תשתיות, הקמת גני שעשועים, הקמת בתי חולים, תכנון תחבורה, הקמת מרכזי בילוי ופנאי לבני נוער או לאזרחים ותיקים ועוד. מלבד זאת, נתוני המפקד נגישים גם לשימוש הציבור הרחב ומסייעים לתושבים בתחומים שונים למשל: בקבלת החלטה על מעבר דירה או על פתיחת עסק פרטי ועוד.

7% מתושבי ישראל המהווים כ- 700,000 תושבים נבחרו לקחת חלק במפקד האוכלוסין, המשתתפים קיבלו הודעה על השתתפותם ויתבקשו להשיב לשאלון המפקדי. ההשבה הינה חובה בהתאם לחוק פקודת הסטטיסטיקה אך גם זכות להשפיע על העתיד.

המפקד הנוכחי הוא המפקד החדשני והדיגיטלי ביותר ובו לראשונה,  יוכלו התושבים הנדגמים להשיב לשאלון באופן דיגיטלי ממחשב באמצעות אתר האינטרנט של המפקד. ההשבה באמצעות האתר היא המומלצת ביותר מפני שהיא חוסכת זמן ומשאבים רבים. רק משתתפים שישיבו דרך האתר יקבלו שובר מתנה בסך 75 שקלים. משך זמן ההשבה על השאלון נע בין עשרים לשלושים דקות בלבד. ההשבה הדיגיטלית תהיה פתוחה לציבור הנדגמים מתחילת המפקד באפריל 2022 ועד לסיומו הצפוי בדצמבר 2022.

ניצן הכהן, מנהל מפקד האוכלוסין: " מטרת המפקד לשקף תמונת מצב מהימנה ועדכנית של תושבי מדינת ישראל, שיתוף פעולה בהשבה על השאלון יסייע להצלחת המפקד ולשיפור איכות החיים של כולנו. קורא לציבור להשיב דרך אתר המפקד באופן דיגיטלי ומאובטח, המידע חסוי ואינו מועבר לאף גורם אחר.  מילוי מקוון של השאלות יזכה את הנדגמים בשובר מתנה בסך 75 ₪.

לפרטים נוספים חפשו ברשתות "מפקד האוכלוסין 2022".

 

 

 

 

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות