הגיעה הבשורה: בת-ים מצטרפת למנת"ם דן

ראש אגף ניהול ובקרת תנועה בחברת נתיבי איילון:"ההערכות הן כי מהרגע שיתחילו להפעיל את מערך המנת"ם כולו, לצד פרויקטים נוספים, מצב התחבורה ישתפר בכ-20%"

פורסם בתאריך: 18.1.22 11:06

בשורה טובה לתושבי מרכז הארץ, אחרי בני ברק ופתח תקווה, בת-ים הינה העיר השלישית שמצטרפת למנת"ם דן של חברת נתיבי איילון (מרכז ניהול תנועה מטרופוליני), אשר מתכלל, מסנכרן ומייעל את כל מערך התנועה במטרופולין גוש דן.משמעות המהלך היא שעד סוף שנת 2022,המנת"ם, בשיתוף פעולה עם עיריית בת-ים, ישלוט באמצעות מערכת ניהול חכמהעל כלל מערך הרמזורים בעיר ואף יספק תמונה מלאה על מצב התחבורה בעיר. שיתוף הפעולה של המנת"םעם העיר בת-ים, לצד העבודה עם טכנולוגיות מתקדמות,צפוי להוביל לשיפור מצב התחבורה העירוני ובהמשך גם הבינעירוני – עם הצטרפותן של ערים נוספות למרכז ניהול התנועה המטרופוליני.

בנתיבי איילון סבורים כי מדובר בבשורה של ממש. ישראל שמש, ראש אגף ניהול ובקרת תנועה בחברת נתיבי איילון, מסביר על המשמעויות של הקמת המנת"מ והצטרפות הרשויות,על מצב התחבורה בגוש דן: "מחקרים מעריכים כי מהרגע שיתחילו להפעיל את מערך המנת"ם כולו, לצד פרויקטים נוספים של נתיבי איילון שמטרתם לייצר חלופות לרכב הפרטי ולהפחית את הגודש בכבישים, מצב התחבורה ישתפר בכ-20%".

מנת"ם דן הוא מרכז התנועה הגדול בישראל אשר נועד לרכז את כללהגופים הרלוונטיים – נתיבי איילון, נת"ע, משרד התחבורה, מפעילי התחבורה הציבורית, משטרת ישראל והרשויות במטרופולין דן (מאזור נתניה וכפר סבא, בת ים, ת"א, רמלה ועד רחובות), כך שיוכלו לתת פתרון תחבורתי אמין ואפקטיבי בזמן אמת.

צביקה ברוט, ראש העיר בת-ים ברך על המהלך והצטרפותה של בת-ים והוסיף :"זהו צעד נכון במטרה לצמצום עומסי התנועה. המטרה שלנו היא להביא לשיפור של מצב התחבורה בעבור התושבים, שיתוף הפעולה בין הערים מכלול הגופים הרלוונטיים בסיוע האמצעים הטכנולוגים המתקדמים לשם כך הוא חשוב ויסייע רבות״.

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות