רעמים וברקים בליל חורף קר (צילום: שי אגם)
צילום: שי אגם

מזג אוויר סוער במיוחד: צוותי העירייה בבת ים נערכים למניעת הצפות ומפגעים

החל מהיום (רביעי) צפוי לפקוד את בת ים והסביבה מזג אוויר חריג המלווה ברוחות חזקות וגשמים; צוותי העירייה מבצעים עבודות תחזוקה ושדרוג לקראת סוף השבוע הקרוב למניעת מפגעים והצפות

פורסם בתאריך: 17.2.21 08:03

על פי התחזיות צפויה לפקוד את הארץ מערכת מזג אוויר סוערת מהרגיל בימים הקרובים. בעקבות כך צוותי עיריית בת-ים שוקדים על פעולות היערכות למניעת מפגעים סביבתיים והצפות.
מזג האוויר היום (רביעי) ומחר ילווה ברוחות חזקות של אוויר קר המגיע מכיוון טורקיה. כמו כן יירדו משקעים רבים בשיעור של 90 אחוזים ויותר וייעשה קר במקומות המועדים.עם קבלת ההתראה על מזג האוויר החריג החלו צוותי העירייה לבצע בדיקת ניקיון של כל פתחי הניקוז והקולטנים על מנת לאפשר זרימה ישירה של מי גשמים למניעת הצפות, תוך שימת דגש על רחובות הממוקמים במפלסים נמוכים המועדים להצפה.

צוותי תאגיד מי בת ים העמידו צוות כונן וביובית במוכנות בעיר לימים הקרובים. בנוסף, אגף הנדסה הוציא הנחיה לכלל אתרי הבנייה (תמ"א והפרויקטים) לבצע היערכות לחורף באתרי הבנייה בעיר עם מתן תשומת לב לעגורנים וחיזוק  פיגומים.

במקביל פועלת מחלקת הגינון, בשיתוף חברת החשמל, לגיזום עצים במרחב הציבורי ובעיקר הסרת ענפים הנמצאים בקרבת קווי מתח וחוטי חשמל. החל ממחר ייפסק הגיזום בעיר עד אחרי הגשמים/רוחות כדי לאפשר למנופים לאסוף את כל הגזם כולל חברת חשמל. כמו כן, נבדקים עמודי התאורה ומערכות הרמזורים ומבוצע חיזוק על פי צורך למתקנים בגינות ברחבי העיר.

לבטיחות מרבית במזג אויר חריג, התושבים התבקשו לפעול לניקוי מרזבים וגגות והסדרת הניקוז, הסרת אנטנות שאינן בשימוש, חיזוק דודי שמש, לוחות גג ואלמנטים רופפים אשר עלולים להתנתק כתוצאה ממשבי רוח עזים ולהסב נזקים, ובהם אדניות ועציצים שאינם מקובעים. תושבים המוציאים גזם בימי הסערה מתבקשים במקום להוציא את הגזם בתפזורת, להוציא בשקים קשורים כדי למנוע סתימת פתחי ניקוז. בנוסף, ביקשה העירייה מהתושבים להימנע מהגעה לקו החוף עקב רוחות עזות וגלים גבוהים, דבר המהווה סכנה חמורה.

כמו כן, ביקשו בעירייה לבדוק את בטיחות מערכות החשמל ולהכין את הגגות למניעת דליפות, לבדוק את התריסים והחלונות מבחינת איטום וחיזוק ולהצטייד בתאורת חירום ובמים. בנוסף,
על ועדי הבתים לדאוג לגיזום ענפים רופפים. במידה של קרבת העצים לקווי מתח עיליים יש לפנות לחברת החשמל.
על בעלי העסקים לדאוג לחיזוק השלטים ולהסרת שלטים רופפים שעלולים להתנתק ממקומם בעת הסערה ולגרום לנזקים.תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות