רובעים בבת ים, ברוט
צילום: דוברות עיריית בת ים

מהפכת הרובעים: העיר חולקה לחמישה רובעים במטרה לשפר את חזות העיר

האם החלוקה החדשה תסייע לעירייה לשפר ולייעל את השירות לתושב? כל הפרטים

פורסם בתאריך: 9.2.21 07:56

לראשונה בבת ים, בהתאם להתחייבות של ראש העיר צביקה ברוט, העיר חולקה השבוע לחמישה רובעים במטרה לייעל ולשפר את חזות פני העיר והשירות הניתן לתושבים. בחודשים האחרונים כבר פעל, בצורה שקטה וללא פרסום, פיילוט של התוכנית ברובע רמת הנשיא – וכעת הוא מורחב לכל אזורי העיר.

ראש העיר, צביקה ברוט: "זו מהפכה של ממש, שמדברים עליה 20 שנה אבל אף אחד לא הצליח לעשות אותה. התחייבתי בפני התושבים לבצע את זה, וכעת אנחנו מוציאים  זאת אל הפועל לאחר עבודת מטה מקצועית והשקעה של מיליוני שקלים בתוספת לניקיון ותחזוקה. תוכנית הרובעים תבטיח תחזוקה איכותית ושוטפת של כל אזורי העיר, סנכרון מלא שיוביל לניצול משאבים ויעילות תקציבית וכל זאת תוך הגברת הדיאלוג והשירות הניתן לתושבי העיר. התוכנית היא צעד נוסף בשיפור השירות לתושבי בת-ים".בשנים האחרונות ערים רבות בארץ ובעולם הפסיקו להתנהל כיחידה ריכוזית אחת והחלו לפעול במסגרת אזורית, במטרה לייעל את עבודת הרשות ולהעניק איכות חיים גבוהה לתושבים. כעת, בת ים מצטרפת לשורה של ערים מתקדמות ומובילות ומציגה את תוכנית הרובעים 2021. במסגרת זו יפעלו בעיר חמישה רובעים: רובע רמת הנשיא, רובע לב העיר ורמת יוסף, רובע צפון, רובע דרום, ורובע עמידר. בכל רובע יהיה נציג עיריה שישמש כמנהל הרובע, אליו יהיו כפופים צוותי ניקיון, תחזוקה, פיקוח וכלי עבודה קבועים שיוצבו במשרדים שייפתחו בכל רובע ורובע.

בעתיד, המטרה היא לאפשר גם מתן שירותים עירוניים במשרדי הרובע, ולחזק את הקשר בין התושבים לבין העיריה – זאת במסגרת מדיניות ראש העיר צביקה ברוט, שהורה על שיפור השירות, הניקיון, והשקיפות כלפי הציבור. על פי התוכנית, אותה הוביל וכתב סגן ראש העיר יהודה הרוש, מחזיק תיק שיפור פני העיר, הנהלת העיר תוסיף תקציבים משמעותיים לתחומי הניקיון בכל רובע, תוסיף מכונות ניקוי ומשאיות פינוי אשפה, וכן פיקוח אינטנסיבי יותר על ידי צוותים קבועים כנגד מלכלכים או תושבים שלא יאספו אחר גללי הכלב שלהם. בנוסף, הצבת מנהל רובע בכיר בכל אחד מחמשת הרובעים נועד גם לשפר את הטיפול מכיוון שהוא יסייר ברובע לאורך כל שעות היום, וכן לבצע תיאום טוב יותר בין המוקד העירוני לבין מחלקות העיריה השונות.

חמשת מנהלי הרובעים הם: רובע רמת הנשיא- רותם קקון; רובע לב העיר ורמת יוסף – ששי פלסטיאן; רובע דרום – ציון רוזילו; רובע צפון – עופר תגר; רובע עמידר – יהודה אברג'יל.

ראש העיר, צביקה ברוט: "כפי שהבטחתי, הגיע הזמן שבת ים תתנהל בצורה מקצועית, מתקדמת, ובשקיפות וניקיון כפיים. התחייבתי בפני התושבים לבצע את המהפכה הזו כדי שנמשיך לשפר את תחום הניקיון והתחזוקה, אחרי שנים רבות של הזנחה, וכך אנו עושים היום. כבר עשרים שנה כולם דיברו על מהפכת הרובעים, אך לא עשו זאת בפועל. כעת אנחנו משנים את סדרי העדיפויות, ואחרי שעשינו מהפכה כלכלית שמוציאה את העיר מהגירעון הגדול שהשאירו לנו, אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושב ומבצעים את מהפכת הרובעים. עוד ייקח לא מעט זמן לשקם את כל מה שצריך, כולל תשתיות תאורת הרחוב והנזקים של חפירות הרכבת, אבל הצעד הזה הוא הדבר המרכזי שיסייע לבצע את זה בצורה הטובה והמקצועית ביותר".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק שפ"ע, יהודה הרוש: "מדובר בבשורה של ממש. בת ים מצטרפת היום לשורה של ערים מתקדמות ומובילות, התוכנית החדשה תיגע בכל תושב ותושב בעיר- וזו המטרה שלנו".

מנכ"לית העירייה, יודפת אפק ארזי: ״בת ים יוצאת השבוע לדרך חדשה שתוביל לשיפור משמעותי בשירות ובניקיון ומובילה לקיומה של כתובת מקצועית משמעותית בשטח. מדובר במהפכה הארגונית הגדולה ביותר שהייתה בעירייה, ונועדה להביא בשורה לכל תושב ותושב בעיר".תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות