צפו: כך חולץ עוף דורס שנלכד בעמוד חשמל בבת ים

זו הסיבה שהיום הופסק החשמל באופן זמני ברחוב צפרירים בבת ים

פורסם בתאריך: 24.9.20 18:45

דרמה התרחשה היום בעיר בת ים כאשר ברוך תמם, פקח מתגבר של רשות הטבע והגנים קיבל קריאה דרך השירות הווטרינרי העירוני על עוף דורס שנלכד בעמוד חשמל של מתח גבוה.



צפו:

עם הגעתו למקום זיהה תמם כי מדובר באיית צרעים לכודה ועדכן בכך את אקולוג העופות של רשות הטבע והגנים, שמיהר לעדכן את חברת החשמל על כך. במקביל הוזעקה למקום עדי קוקו, מתנדבת החי-בולנס של רשות הטבע והגנים על מנת שתוכל להעבירו במהירות לבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי ברמת גן.

צוות חברת החשמל , דודי ארמה ורונן שאול הגיעו למקום במהירות עם במת הרמה והחלו בפעולות החילוץ בגובה. על מנת לאפשר את החילוץ הפסקה זמנית של החשמל ברחוב צפרירים בבת ים. במסגרת החילוץ של איית הצרעים מעמוד החשמל, שנמשך מספר דקות, כיסו עובדי חברת החשמל את ראשו בהתאם להנחיות על מנת להרגיעו ולאפשר העברה בטוחה יותר באמצעות החי-בולנס לבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי ברמת גן.

מבדיקה ראשונה נראה כי העוף הדורס שבר את רגלו בניסיונותיו להשתחרר לבד מכבלי המתח הגבוה. עם תום פעולות החילוץ הוחזר מיד החשמל לאזור.

פעולת החילוץ המהירה היא פרי שיתוף פעולה הדוק בין רשות הטבע והגנים לחברת החשמל יחד עם החברה להגנת הטבע במסגרת פרויקט "פורשים כנף" שמטרתו לשמור על אוכלוסיית העופות הדורסים בישראל ולבסס את אוכלוסייתם, שחלקה מצויה בסכנת הכחדה. במסגרת הפרוייקט מובילים הגופים השותפים פעולות של מיגון עמודי חשמל כנגד התחשמלויות עופות דורסים, ניטור ומחקר, הקמה וטיפוח של גרעיני רבייה, ממשק נגד הרעלות וכן פעולות חינוך והסברה.



אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות