צילום: דוברות עיריית בת ים

יום השואה בבת ים: 1,700 ניצולי שואה סגורים בבתים – טקסים ללא קהל

בשל החשש מפני התפשטות הקורונה, עיריית בת ים, הארגונים ותנועות הנוער בעיר, יציינו השנה את יום הזיכרון במתכונת אחרת

פורסם בתאריך: 20.4.20 18:05

הערב ייפתחו אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בטקס המרכזי של עיריית בת ים שיתחיל בשעה 19:30. שלא כמו בשנים הקודמות, השנה בשל מגיפת הקורונה יתקיים הטקס במתכונת שונה ללא קהלף ויועבר במלואו בשידור חי בדף הפייסבוק של עיריית בת ים. ראש העירייה צביקה ברוט יישא דברים בפתיחתו של הטקס ולאחר מכן יוקראו קטעי תפילות, יודלקו נרות נשמה לזכר נספים ויושמעו קטעי שירה.

על פי ההערכות חיים כיום בבת ים כ-1,700 ניצולי שואה, מתוך 189,500 ניצולי שואה ונפגעי פעולות אנטישמיות החיים בישראל. 77 אחוזים מאוכלוסיית ניצולי השואה היא מעל גיל 80. אוכלוסייה זו נמצאת בסיכון גבוהה להידבקות בנגיף הקורונה, ובשל כך נמצאת מסוגרת בבתים לאורך השבועות האחרונים, דבר אשר מביא לריחוק חברתי ומקשה עליה מאוד.גם תנועות הנוער ברחבי העיר יציינו השנה את יום השואה באמצעות כלים מקוונים:

תנועת הנוער אחריי! תקיים הערב בשעה 18:30 מפגש זיכרון בסלון של דור שני ושלישי לשורדי השואה.

תנועת הצופים תקיים מחר בשעה 17:00 תקיים חדר זיכרון וירטואלי לכלל החניכים.

תנועת בית"ר בעיר יקיים פעילות מקוונת לכל החניכים, מחר בשעה 16:00

סניף עמידר של תנועת הנוער הדתית לאומית יקיים מחר טקס אלטרנטיבי אשר מועדו יפורסם בהמשך. בנוסף, יקיים הסניף מחר, במוצאי יום השואה, בשעה 20:30 מפגש וירטואלי של זיכרון בסלון אשר יועבר על ידי יעקוב שפירא, שיספר את סיפורו של אביו שניצל. סניף רמת הנשיא יקיים לחניכיו ולשבטים הבוגרים מפגש זיכרון בסלון עם בת לניצולי שואה החל מהשעה 20:45 .

תנועת כנפיים של קרמבו תקיים פעילות מקוונת לשכבת הבוגרים מחר בשעה 17:00.

תנועת הנוער העובד והלומד תקיים פעילות לשכבת הבוגרים מחר, בשעה 19:00 באמצעות סדרת פודקאסטים תחת השם "עולם ומלואו", בה יספרו חינוכי התנועה את סיפוריהם של ניצולי השואה.תגובות

אין תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות