צילום: shutterstock
צילום: shutterstock

ימי הקורונה: כל השירותים והפעילויות שאפשר לעשות מהבית

כיצד ניתן לקבל שירות ממחלקות העירייה וממשרדים ממשלתיים? ואיך ממשיכים בשגרת הלימודים מהבית? המדריך המלא

פורסם בתאריך: 15.3.20 15:29

בעקבות המאבק נגד התפשטות הקורונה, נסגרו שירותים ציבוריים רבים עד להודעה חדשה. מוסדות החינוך הושבתו ומרכזי השירות של תאגיד המים, חברת החשמל ועיריית חולון יהיו סגורים עד להודעה חדשה, וכל השירותים לתושבים ניתנים כעת רק באופן מקוון באמצעות האינטרנט או הטלפון.

כדי להקל על התושבים, "השקמה בת ים" ריכז את כל המידע הנדרש לצורך קבלת שירותים חיוניים בעיר – לפניכם המדריך המלא לשהות ממושכת בבית.

עיריית בת ים

משרדי העירייה יהיו סגורים על להודעה חדשה ללא קבלת קהל בכל המחלקות. כמו כן לא יתקיימו דיונים בבית המשפט לעניינים מקומיים. לכל בעיה, ניתן יהיה ליצור קשר עם המוקד העירוני 107, שפועל במשך 24 שעות ביממה, וגם דרך אתר האינטרנט של עיריית בת ים, כאן.

בנוסף נפתחו בעירייה שני מוקדים להתייעצות ותמיכה רגשית לכלל האוכלוסייה. מוקד לייעוץ עם פסיכולוגים חינוכיים בטלפון 03-7762641 , שפועל בימים א'-ה' בין השעות 8:30 ל 15:00. מוקד נוסף להתייעצות עם עובדים סוציאליים בטלפון 03-5556212.

"אנו נמצאים בתקופה מאתגרת בה כל אחד ואחד מאיתנו נדרש להיות קשוב ולמלא אחר ההנחיות המתפרסמות על מנת לנצח את הנגיף. אנו ערוכים ברמה הגבוהה ביותר לכל תרחיש, ואין סיבה להיות בבהלה – אך כן נדרש מכולנו סבלנות, אורח רוח וערבות הדדית", אמר ראש עיריית בת ים צביקה ברוט. "אם יש לכם שכן בודד או קשיש זה הזמן להרים טלפון ולדרוש בשלומו. אגף הרווחה שלנו מתקשר על מנת להציע סיוע לקשישים שבטיפולו ועוד שיחת טלפון אף פעם לא תזיק".

רשות המסים

רשות המסים יצאה בהודעה רשמית הבוקר, על דחיית תשלום המע"מ לסוף החודש. מידע נוסף באתר רשות המסים לחצו כאן.

חברת החשמל

החל מהיום (ראשון) כל מרכזי השירות של חברת החשמל נסגרו ולא תהיה קבלת קהל. ניתן יהיה לברר מידע ולבצע פעולות בשירות עצמי מבלי לצאת מהבית וללא המתנה באמצעות אתר האינטרנט, באפליקציה ובצ'ט המקוון.

לאחר דיון שהתקיים הבוקר, הודיעה חברת החשמל כי לא תנתק לקוחות חייבים ולספק ללקוחות עם מונה תשלום מראש, קודי חירום. לאתר האינטרנט של חברת החשמל לחצו כאן.

תאגיד מי בת ים

גם משרדי תאגיד המים והביוב נסגרו עד להודעה חדשה בעקבות הנחיות משרד הבריאות, ולא יינתן מענה לקהל באמצעיים פרונטליים. כל השירותים יינתנו דרך האמצעיים המקוונים בלבד באתר האינטרנט כאן. ניתן לפנות באמצעות המייל: [email protected] או פקס: 03-5156455. מוקד בירורים ותשלומים: 1-800-50-30-88.

שירות התעסוקה

בעוד שבשגרה, קבלת דמי אבטלה מותנית בהתייצבות בשירות אחת לשבוע לטובת חיפוש עבודה – עובד שיצא לחל"ת בעקבות משבר הקורונה לא נדרש להתייצב – אלא רק להירשם באתר שירות התעסוקה כאן.

לימודים

גני הילדים הצטרפו הבוקר אל בתי הספר המושבתים החל מיום שישי. במשרד החינוך נערכים להעברת שיעורים דרך האינטרנט והטלוויזיה.

ערוץ "כאן חינוכית" מקיים החל מהבוקר רצף של שידורים חיים עבור תלמידי ישראל אשר נשארים בבתים. כמו כן, הפיץ משרד החינוך משחקים מקוונים ללימודי מתמטיקה עבור תלמידי הכיתות של בתי הספר היסודיים. המשחקים כוללים בתוכם משימות ופעילויות מקושרות של תרגול, אתגר והעשרה במתמטיקה.

קישורים למשחקים לפי כיתות:

תלקיט משימות ופעילויות לכיתה א' – לחצו כאן.

תלקיט משימות ופעילויות לכיתה ב' – לחצו כאן.

תלקיט משימות ופעילויות לכיתה ג' – לחצו כאן.

תלקיט משימות ופעילויות לכיתה ד' – לחצו כאן.

תלקיט משימות ופעילויות לכיתה ה' – לחצו כאן.

תלקיט משימות ופעילויות לכיתה ו' – לחצו כאן.

 

הספרייה העירונית

בעקבות הנחיות משרד הבריאות, לא תתאפשר פתיחת הספרייה העירונית והתרבוטק, אך בעירייה הוחלט לפתוח את הספרייה הדיגיטלית של בת ים לכלל התושבים, ולא רק למנויים.

כדי להירשם לספרייה הדיגטלית, יש לשלוח צילום של תעודת הזהות למייל [email protected], תחת הכותרת "בקשה לפתיחת כרטיס קורא בספריית בת ים". אם הספרים מיועדים לילדים – צלמו את תעודת הזהות של אחד ההורים עם הספח. בהמשך תקבלו במייל חוזר מספר קורא, אותו יש להזין באתר הספרייה, כאן, או באפליקציה כאן. כמו כן, ניתן ליצור קשר במספר הטלפון 03-5526385 בימים א' בין השעות 12:00-20:00, בימים ב'-ה' בין השעות 11:00-19:00.

סיוע, עזרה ותמיכה

בעקבות המצב ארגון נעמת פתחת קו מיוחד עבור נשים וגברים במצוקה על רקע אלימות במשפחה. בנעמת מציינים כי משבר הקורונה משליך גם על מתיחויות חברתיות ומשפחתיות. החשש מהדבקות, ההסגרות, הלחצים הכלכליים, כל אלה מייצרים "סיר לחץ" שעלול להתפוצץ.  במסגרת זו, קוראים בארגון לנשים וגברים במצוקה לפנות לקו החם שמופעל על ידי מרכז נעמת למשפחה לטיפול ומניעת אלימות במשפחה.

יו"ר נעמת, חגית פאר מסרה: "בצל משבר הקורונה, עלינו לשים לב למתיחויות הפנימיות שעלולות להקצין בימים אלו להוביל ואף להגביר אלימות במשפחות שגם כך סובלות מתופעה זו ביומיום. אני קוראת לנשים וגברים במצוקה לפנות אלינו".

המוקד פתוח בימים א׳-ה׳ בין השעות 08:00- 15:00.
מספרי הטלפון של המוקד: 03-6492468/9/70

כמו כן גם מתנדבי ארגון "ידידים" הודיעו כי ימשיכו כל העת לסייע בדרכים ואף ירחיבו את תחומי הסיוע לכל עזרה בשגרה ובשעת חירום. אלפי מתנדבות ומתנדבי ידידים פרוסים בכל רחבי הארץ, וערוכים וזמינים לסייע בכל הנדרש.

ניתן ליצור קשר עם מתנדבי הארגון באמצעות:
• אפליקציית "ידידים – סיוע בדרכים"
• המוקד הארצי שמספרו 053-3131310
• הודעה לדף הפייסבוק: "ידידים סיוע בדרכים".חשוב לדעת:

  • ביטוח לאומי מאפשר דמי אבטלה לעובדים בחופשה ללא תשלום, לפרטים לחצו כאן.
  • בנק לאומי מאפשר להקפיא משכנתה. לפרטים לחצו כאן.
  • בנק הפועלים מאפשר להקפיא הלוואות. לפרטים לחצו כאן.
  • לב אחד מציעים עזרה בקניות ותרופות. לפרטים לחצו כאן.
  • כותר גם מציעים ספרים חינם. לפרטים לחצו כאן.
  • מכון דוידסון מציע קורסים, סרטונים, הקלטות ומשחקים. לפרטים לחצו כאן.
  • סטארט אפ ישראלי מאפשר טיפול נפשי וקשר עם משפחות לאנשים בבידוד. לפרטים לחצו כאן.
  • עמותת רקפת פתחה קבוצת תמיכה לאנשים בבידוד. לפרטים לחצו כאן.

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות