יום האישה 2020 חברות הנהלת בת ים
צילום: דוברות עיריית בת ים

יום האישה: מעל 60% נשים בתפקידים בכירים בעירייה

שיעור הנשים במועצת העיר בת ים הוא הגבוה ביותר מבין הערים בארץ

פורסם בתאריך: 8.3.20 17:10

הכוח הנשי: בת ים מובילה בשיעור הנשים החברות במועצת העיר עם 44 אחוז מכלל חברי המועצה, כך עולה מנתונים שפורסמו לרגל יום האישה הבינלאומי.שיעור הנשים החברות במועצת העיר בת ים הוא הגבוה ביותר מבין הערים בישראל ועומד על 44 אחוז נשים מכלל חברי המועצה. לרגל יום האישה הבינלאומי שמצוין היום (ראשון), עיריית בת ים מציגה נתונים על "הכוח הנשי" המתעצם בהנהלת העיר, עם יותר מ-60 אחוז נשים המכהנות בתפקידי ניהול בכירים בעירייה.

"בת ים היא העיר בישראל שבה הנשים הן הדומיננטיות ביותר בשדרת הניהול המרכזית", אומר ראש העירייה צביקה ברוט. "כל אישה שנבחרה לתפקיד הגיעה למקום הראשון מבין מתמודדים רבים על כל משרה בזכות הכישורים, הניסיון והמקצועיות שהוכיחה. אבל היום, ומבלי שתכננתי להגיע לרוב נשי בניהול העיר, יש ערך מוסף אדיר בכוח נשי ניהולי, ולשמחתי רואים זאת התוצאות בשטח".

יודפת אפק-ארזי, מנכ"לית העירייה, מוסיפה כי "הנשים שבתפקידי הניהול הבכירים, הסמנכ"ליות וראשות האגפים בעירייה, הן השותפות שלי להובלת השינוי בעיריית בת ים. שילובן של נשים בשדרת הניהול, מביא לגיוון בדעות ובחשיבה ולייצוג שווה במוקדי קבלת ההחלטות. מהנתונים שמתפרסמים היום מסתמן כי עדיין קיימת תקרת זכוכית בארגונים רבים במדינת ישראל, לרבות ברשויות מקומיות, בכל הקשור לייצוג נשים בתפקידים בכירים ואני יותר מגאה על כך שעיריית בת-ים פורצת דרך ומהווה מודל לגופים נוספים".

בבת ים נרשם שיא במספר הנשים המכהנות במועצת העיר. כיום חברות במועצה 11 נשים: עו"ד סהר שבצוק אנסטסיה, אסייג טל, עו"ד ענבל פלאח-יעקב, אסתר פרון, פרופ' בם לאה, עו"ד גדרון איקונומו רחל, אושרת חבר אזולאי, ברקון ויקטוריה, פיאסצקי-מורג קטי, נגר אילנה וגנין אירנה. מדובר בנתון שיא בייצוג נשים מכל הקדנציות של מועצת העיר מאז הקמתה של בת ים, שמובילה בייצוג נשים מבין כל הערים בארץ.בעיריית בת ים מציינים כי "בהובלת ראש העירייה צביקה ברוט, העירייה פועלת רבות בנושא קידום מעמד האישה. לראשונה התמנתה מנכ"לית לעיריית בת ים, יודפת אפק-ארזי, וגם בשדרה הניהולית של העירייה מעל ל-60 אחוז נשים בתפקידי ניהול בכירות. בהתאם לנתונים, עיריית בת ים זכתה בקטגורית ייצוג נשים בתפקידים סטטוטוריים ברשויות מוניציפליות – מדרג המגדר של עמותת כ"ן בשלטון המקומ, עם חמש נשים בתפקידים סטטוטוריים מתוך שש: מנכ"לית, יועצת משפטית, גזברית, מהנדסת עיר, ומבקרת".

תגובות

אין תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות