צילום: diy13 / shutterstock.com

לקראת הסגר השלישי: 256 חולי קורונה בבת ים

אלה ההגבלות במסגרת הסגר השלישי שיחל היום

פורסם בתאריך: 27.12.20 11:43

נמשכת העלייה בתחלואת הקורונה: לקראת כניסת הסגר השלישי, היום (ראשון) בשעה 17:00, מספר חולי קורונה בישראל הגיע ל-35,525. על פי נתוני משרד הבריאות בבת ים ישנם 256 חולים מאומתים,  עם שיעור בדיקות חיוביות של שלושה אחוזים. העיר מוגדרת צהובה עם ציון של 5.3, כאשר שיעור התחלואה בעיר עומד על 12.1 על כל 10,000 תושבים.היום ייכנס לתוקפו הסגר השלישי. בשלב ראשון, עתיד הסגר להימשך כשבועיים, אולם במשרד הבריאות רמזו כי ייתכן שהסגר יוארך לארבעה שבועות.

במהלך הסגר תיאסר כל יציאה מהבית אל מעבר למרחק של אלף מטר, פרט לרכישת מזון ותרופות, טיפול רפואי, קיום של חתונה או לוויה או ברית (בכפוף לתקנות משרד הבריאות), יציאה לחיסון או בדיקת קורונה. כמו כן, קיום של ספורט יחידני לא הוגבל בתוך מרחק ה-1,000 מטרים. תיאסר התקהלות של מעבר ל-20 איש בשטח פתוח ו-10 במבנה סגור.

עוד במסגרת מגבלות: ייאסרו ביקורים בבתים שאינם של המשפחה הגרעינית, חנויות וקניונים ייסגרו, הפעילות במקומות עבודה ללא קבלת קהל תצומצם ב-50 אחוז ומסעדות יורשו לפעול רק במתכונת של קיום משלוחים בלבד.

סוגיה נוספת שתובא להכרעה סופית היא המתווה בו יפעלו בתי הספר וגני הילדים במהלך הסגר. כזכור, הוחלט כי גני הילדים ותלמידי כיתות א'-ד' ו- י"א-י"ב, ימשיכו ללמוד במתכונת חלקים בימי הסגר. למהלך זה קמו כבר כמה התנגדויות, בהן קולות שקראו לאפשר גם לתלמידי כיתות א'-ד' לקיים לימודים. מנגד, הבהירו במשרד הבריאות שמשמעות פתיחת מערכת החינוך במהלך הסגר, משמעותה, הארכתו מעבר לשבועיים. שאלה זו תובא להכרעה במהלך השעות הקרובות.

במרכז הרפואי וולפסון מאושפזים 25 חולי קורונה, בהם שני חולים במצב קריטי ומונשמים, 12 חולים במצב קשה ושמונה במצב בינוני.

מנכ"לית בית החולים, ד"ר ענת אנגל, מסרה כי "אנו רואים בבירור את השפעת העלייה ברמת התחלואה הכללית על כמות החולים הקשים אצלנו בבית החולים. התחלנו לחסן, יש תחושת אופטימיות מחד, אך אנו חייבים להמשיך ולנהוג מתוך אחריות אישית ולהישמר מלהדביק ולהידבק".אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות