עיריית בת ים (צילום: מורן בן זכאי)
עיריית בת ים (צילום: מורן בן זכאי)

מה חושבים בכירים בעירייה על תוספת אגרת שמירה לארנונה?

פרוטוקול דיון שבו התייחסו בכירים לנושא הגיע לידי "השקמה בת ים". העירייה: "הדבר כלל לא נשקל. מדובר בהערת אגב שהתייחסה לנעשה בעיריות אחרות"

פורסם בתאריך: 27.5.19 15:31

תושבי בת ים בוודאי יתאכזבו לגלות מה חושבים בכירים בעירייה על האפשרות לייקר את הארנונה. אמנם מדובר ב-12 שקל בלבד בשנה לכל תושב, אלא שתושבים רבים זועמים ממילא על גובה הארנונה ומצפים לשלם פחות.ועידת החינוך של ישראל מגיעה לבת ים, לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו כאן


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות בבת ים? 

הורידו את אפליקציית "השקמה בת ים" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "השקמה בת ים" באייפון 


הנושא עלה בוועדת השלושה שהתקיימה ב-3 באפריל, כפי שעולה ממסמך פנימי שהגיע לידי "השקמה בת ים". מהפרוטוקול עולה כי בדיון בוועדת השלושה, שאחראית להתקשרויות עם החברה למשק וכלכלה של השלטון המקומי, ציינה היועצת המשפטית של עיריית בת ים כי יש לשקול להכין חוק עזר עירוני להוספת אגרת שמירה. גזבר העירייה, אפרים אברהם, שהשתתף גם הוא בדיון, השיב לכהן כי מדובר בהעלאת הארנונה בשקל אחד בלבד לחודש. מנכ"לית העירייה, יודפת אפק-ארזי, הסכימה עם אברהם ואמרה: "כן, זה לא הרבה, זה 12 שקלים בשנה, ובשבילנו זה הרבה כסף".

אם אכן יוחלט על הטלת אגרת השמירה על התושבים, הנושא יובא להצבעת חברי מועצת העיר שיידרשו לאשרו. השירותים שיכללו בשירותי שמירה הם אבטחה וסדר ציבורי במסגרת השיטור העירוני, ליווי ואבטחת אירועים עירוניים, טיפול בקריאות שמגיעות למוקד, טיפול במטרדי רעש, בהפרעות תנועה וחניות, טיפול בוונדליזם ובפגיעה ברכוש ציבורי, טיפול בפגיעה בתשתיות ציבוריות, הפרעות לשימוש במרחב העירוני ועוד.

אגרת השמירה, יש לציין, אינה קשורה להודעת משרד הפנים לפיה בשנת 2020 תתייקר הארנונה בכל הארץ, בשיעור יחסית של 2.58%.

מעירית בת-ים נמסר בתגובה: ״עיתון השקמה פרסם ידיעה המצוצה מהאצבע, אשר באה לעולם כתוצאה מבעיה בהבנת הנקרא של הפרוטוקול. מדובר בהערת אגב, שכללה 22 מילים בלבד (!), ואשר התייחסה לנעשה בעיריות אחרות. הנושא מעולם לא עלה לדיון, לא הוצג במסקנות, ומעולם לא נשקלה אפשרות לעשות זאת בבת-ים. אם היה מדובר בדיון אמיתי כנראה שהוא היה כולל יותר מהערת אגב בת 22 מילים, מתוך פרוטוקול שלם ועמוס שכאמור עסק בכלל באישור חוזים. למי שעוסק בתחום התקשורת ראוי ללמוד ערכן של עובדות ולא למהר לפרסם דברים שלא היו ולא נבראו. העיריה תפעל בערוצים המקובלים על מנת לקבל את ההתנצלות והתיקון הראויים״.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות