בזמן השבתת במוסדות החינוך שופצו 9 גני ילדים

ביום ראשון צפויים לחזור לפעילות גני הילדים, כאשר בתכונית המשך שיפוץ ושדרוג בהיקף של 22 מיליון שקל. זו רשימת הגנים שבהם צפויות להתבצע המשך העבודות:

פורסם בתאריך: 8.5.20 14:50

ביום ראשון צפויים להיפתח גני הילדים בבת ים, בהתאם למתווה משרד החינוך, אחרי יותר מחודש וחצי של השבתה בעקבות משבר הקורונה. מתברר, כי בתשעה גנים נערכו עבודות שדרוג ושיפוץ במהלך ההשבתה. בעירייה מתכוונים בהמשך לשפץ עוד עשרות גנים, עד תחילת שנת הלימודים הבאה. זאת, בהתאם לעבודת המטה שנערכה בחודשים האחרונים בהובלת מנכ"לית העירייה, יודפת אפק-ארזי. תוכנית שיפוץ הגנים היא בהיקף של כ-22 מיליון שקל.

במסגרת העבודות בגן "אופק" ו-"כחל" תשוקם החצר ויותקנו מתקני משחק חדשים והצללות, בנוסף יעשה שיפוץ כללי במטבח, יוחלף הריצוף, יוסב המחסן לחדר עבודה עבור הגננת ותוחלף ויטרינת היציאה לחצר.

בגנים "בת גלים", "חופי הים" ו"סכר" יבוצע שיפוץ חצרות, הצללות, החלפת מתקני משחק, איטום, שיקום מדרכות וחזיתות, שיפוצים בתוך הגן הכוללים מטבח, ושירותים. בגנים "קיפוד ים" ו"טיילת" יבוצע שיפוץ מקיף על פי מתווה של גן עתידני וראשון מסוגו בתיאום עם התוכנית הפדגוגית של הצוות החינוכי. בגן "מרינה" יבוצע שיקום חצרות כללי, הוספת חצר אחורית נוספת, שיפוצי פנים מקיף וצביעה, ובגן "טורקיז" תשודרג החצר ויבוצע שיפוץ בתוך חלל הגן, ריצוף, סגירת חדרי לימוד, החלפת חלונות, וסידור השירותים.

"הוריתי לנצל את הזמן שבו הגנים היו מושבתים כדי להתחיל את השיפוצים בגני הילדים, לאחר שנים ארוכות בהן התחום הוזנח", מסר ראש עיריית בת ים צביקה ברוט, שהוסיף כי "אנחנו נבצע את השיפוץ המקיף ביותר שהיה אי פעם בעיר, בתכנית תלת-שנתית, ובסכום הגדול ביותר שהושקע אי פעם. סביבת הלימודים בגנים חשובה ומשמעותית. בתוכנית השיפוצים הושקעה חשיבה פרגמטית ורוחבית ארוכת טווח"."במסגרת שינוי סדר העדיפויות הנחיתי את גורמי המקצוע כי סביבת הלימודים בגני הילדים חשובה ביותר", הוסיף ברוט, "במשך שנים התחום הזה הוזנח, אבל מהשנה העיריה תפעל לבצע שיפוצים גם לאורך השנה. אין סיבה להמתין תמיד לקיץ, ואז לבצע כמות קטנה של שיפוצים, כשאפשר לשפר את מוסדות החינוך גם לאורך השנה כולה. אנחנו נבצע את השיפוץ המקיף ביותר שהיה אי פעם בעיר, ובסכום הגדול ביותר שהושקע אי פעם".

 

"השקענו סכום אדיר כדי לחדש את הגנים, ולהפוך אותם לבטוחים ויפים יותר. עבודות השדרוג והשיפוץ אינן קוסמטיות בלבד וקדמה להן חשיבה פרגמטית ורוחבית ארוכת טווח".

מ״מ ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך, אלי יריב, מסר: "אנחנו רואים חשיבות גדולה בשיפוץ מוסדות חינוך שלא זכו לשיפוץ עשרות שנים. הטיפול בחינוך הוא בראש סדר העדיפויות של הנהלת העיר ובתוך שלוש שנים נשלים ביצוע מהפך של ממש בשיפוצי מוסדות החינוך בעיר".

מנכ״לית העירייה יודפת אפק-ארזי: "החידוש הפעם הוא שהעירייה לא תבצע רק שיפוצי קיץ כפי שהיה נהוג עד היום, אלא תבצע עבודות שיפוצים בגנים גם לאורך שנת הלימודים, בעיקר בחצרות. בדרך זו ניתן יהיה לשפץ כמות גדולה יותר של גנים, בזמן קצר יותר. העבודות שהחלו לאלתר יימשכו עד לסוף חופשת הקיץ, כאשר בזמן הפסקת שגרת הלימודים צפויים השיפוצים הנרחבים ביותר. בשיפוצים יושם דגש על יצירת סביבות למידה ומרחבי פעילות פנימיים כמו גם השקעה בחצרות, מטבחים, ויחידות השירותים בגני הילדים".

 אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"השקמה בת ים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות